Вступ ..........................................................................................................2
Розділ І. Огляд літератури. .....................................................................3
1.1. Високотемпературні надровідники..................................................3
1.2. НВЧ властивості плівок ВТНП
1.3. Поняття поверхневого імпедансу................................................5
Возможно вы искали - Реферат: Вязкость при продольном течении
1.4. Залишковий поверхневий НВЧ опір..........................................9
1.5.
1.6. П оведінк а тонких плівок ВТНП у магнітному полі. Модель Коффі - Клема.............................................................................13
Розділ ІІ. Методична частина. ..............................................................18
2.1. Методика вимірювання поверхневого імпедансу і аналіз вимог до вимірювальних резонаторів......................................................
Похожий материал - Реферат: Газы и тепловые машины
2.2. Атестація плівок по НВЧ втратам...........................................18
2.3. Опис експерементальної установки..........................................20
Висновки. ................................................................................................25
Література. .............................................................................................26
Вступ.
Відкриття у 1986 році високотемпературної надпровідності та нового класу металооксидних надпровідників дало потужний поштовх дослідженням в цій області. Досягнуте в 1987 році підвищення критичної температури до Т>90К створило принципово нові можливості для надпровідникової електроніки. Практичне використання надпровідників для створення НВЧ пристроїв дозволяє одержувати унікальні показники характеристик (добротності,чутливості, швидкодії,затухання та інших),які не можливо отримати при використанні звичайних металевих провідниів.
Очень интересно - Реферат: Ионизирующие излучения
Для успішного дослідження високотемпературних (ВТНП) матеріалів,особливо при відсутності задовільних теоретичних моделей процесів,що в них відбуваються, велике значення має створення по можливості більш точних методів і засобів вимірювання їх характеристичних параметрів,із яких одним з основних являється поверхневий імпеданс на НВЧ. Його активна компонента характеризує співвідношення спарених і одиничних носіїв заряду , а уявна компонента- глибину проникнення магнітного поля в ВТНП , а значить , довжину корреляції і вільного пробігу спарених електронів.
Із можливих методів вимірювання поверхневого імпедансу найменшу похибку мають резонансні методи, оскільки вони побудовані на основі вимірювань частоти і фази, похибка в визначенні яких значно менша, ніж при амплітудних вимірюваннях.
РОЗДIЛ I . Огляд літератури.
1.1. Високотемпературні надпровідники.
В даний час до високотемпературних надпровідників ( ВТНП) відносяться з’єднання, які основані на оксидах міді і мають температуру надпровідного переходу в області азотних температур.. Зараз відомо більше двох десятків високотемпературних надпровідників, які є купратами різних металів. По основному металу вони відповідно називаються ітриєвими (наприклад, YBa2 Cu3 O7- d , Тс »90К ), вісмутовими ( Bi2 Sr2 CaCu2 O8 , Тс »95К ), талієвими (Tl2 Ba2 CaCu2 O8 , Тс »110К ), ртутними (HgBa2 CaCu2 O8 , Tc »125K ) ВТНП.
Практично всі ВТНП мають слоїсту структуру типу перовскіта з площинами із атомів Cu і O. На рис1.1.1 показана структура типового широко розповсюдженого високотемпературного надпровідника - ітриєвого з’єднання YBa2 Cu3 O7- d .
Рис.1. Кристалографічна структура YBa2 Cu3 O7- d .
Результати багаточисленних експерементів підтверджують припущення , що площини з киснем є основним об’єктом в кристалографічній гратці, вони відповідають як за провідність цих оксидних з’єднань, так і за винткнення в них надпровідності при високих температурах.
Вам будет интересно - Реферат: Гармигунчоишхо
Високотемпературні надпровідники є типовими представниками надпровідників ІІ роду з дуже великим співвідношенням лондоновської довжини до довжини когерентності - порядку де-кількох сотень. Тому друге критичне поле Нс2 має дуже високе значення. На приклад, у Ві 2212 воно становить примірно 400Тл, а Нс1 рівне де-кільком сотням ерстед ( в залежності від орієнтацій поля відносно кристала ).
В монокристалах високотемпературних надпровідників в магнітних полях, більше Нс1 , спостерігається вихрьова структура, подібна тій, що раніше була знайдена в традиційних надпровідниках ІІ роду.
Для більшості ВТНП характерна сильна анізотропія, що призводить до дуже незвичного характеру залежності магнітного момента цих речовин від величини поля у випадку, коли поле нахилено до основних кристалографічних осей. Суть ефекту полягає в тому, що внаслідок значної анізотропії вихрьовим лініям спочатку енергетично вигідно розміщуватись між шарами CuO2 в площині (ab) ( в площині шарів ) і лиш потім, після перевищення де-якого поля, починають пронизувати ab-площини.
З’єднання |
ТС , К |
Похожий материал - Реферат: Гармонические колебания и их характеристики Кількість CuO-шарів |
la,b , нм |
lt , нм |
|