Курсовая работа: Обладнання для пастеризації. Ємнісне обладнання ВДП-300, Г2-ОТ2-А, пастеризаційні ванни Г-ОПА-600

Основне виробництво і його розвиток не може здійснюватися без застосування високопродуктивного і ефективного обладнання.

Різні види обладнання застосовуватися у всіх галузях переробної і харчової промисловості у тому числі і при переробці молока.

Об'єм курсової роботи:

Креслення -1.

Розділів - 9.

Возможно вы искали - Контрольная работа: Оборудование предприятий общественного питания

Пояснювальна записка - 24

Доповнень - 2.

Перелік ключових слів: пастеризація, ємність, пароводяна суміш, рекуперація, заземлення, редуктор, мішалка.

Обладнання для пастеризації займає провідне місце в технологічному процесі. Вивчення його будови, принципу дії, правил експлуатації є необхідним в підготовці інженера-технолога молочної промисловості.


Зміст

1. Реферат

Похожий материал - Реферат: Обработка мяса и молока

2. Вступ

3. Порівняльна характеристика технологічного обладнання

4. Технологічні розрахунки

5. Правила експлуатації

6. Висновки

Очень интересно - Реферат: Обработка чешуйчатой рыбы и ее разделка

7. Пропозиції

8. Список використаної літератури

9. Додатки


Вступ

Пастеризація — теплова обробка молока при температурі 65-98°С. На фермах і комплексах молоко пастеризують тоді, коли господарство доставляє його безпосередньо в магазин або заклади громадського харчування. Молоко також підлягає обов'язковій пастеризації для знезараження його від хвороботворних мікробів на фермах, неблагополучних на інфекційні захворювання — ящур, бруцельоз, туберкульоз.

На практиці застосовують такі режими пастеризації: моментальний або високотемпературний — нагрівання до 72— 76 ° С з витримкою при цій температурі у впродовж 20 сек., тривалий або низькотемпературний — нагрівання до 63—65 °С з витримкою впродовж 30 хв. Приведені режими пастеризації забезпечують достатньо повне знищення в молоці вегетативних форм бактерій.

Вам будет интересно - Курсовая работа: Общие принципы технологии криогенного охлаждения мяса индейки

З метою підвищення ефективності пастеризації застосовують посилені режими, при яких підвищують температуру нагрівання або подовжують час витримки молока.

На фермах, неблагополучних по бруцельозу і туберкульозу, молоко необхідно пастеризувати при температурі 70 °С впродовж 30 хв., або при 85—90 °С впродовж 15—20 сек., а при захворюванні корів ящуром — 30 хв. при 85 °С або кип'ятити 5 хв.

При нагріванні в молоці відбуваються деякі зміни. З нього випаровуються гази, внаслідок чого кислотність знижується на 0,5—1 °А. При температурі вище 85 °С частково змінюється казеїн. Але більшому впливу піддається альбумін молока (при 60—65 °С він починає денатуруватися). При пастеризації порушується і сольовий склад молока. Розчинні і фосфорнокислі солі переходять в нерозчинні. Через часткове осадження білків і утворення нерозчинних солей на поверхні пастеризаторів з'являється осад — молочний камінь. Пастеризоване молоко поволі зсідається сичужним ферментом. Чим вища температура нагрівання, тим гірше осідає молоко.

Це пояснюється випаданням кальцієвих солей. Нагрівання молока викликає руйнування деяких ферментів, зокрема фосфатази і пероксидази. По фосфатазній і пероксидазній пробам оцінюють ступінь пастеризації молока. Вітаміни молока відрізняються стійкістю проти впливу високих температур, особливо якщо молоко нагрівають без доступу кисню, наприклад, в закритих пластинчастих пастеризаторах. Але при кип'ятінні пастеризованого молока кількість вітаміну С та групи В зменшується майже в два рази. В результаті утворення осаду білків, жиру і солей кальцію на стінках посуду - втрачаються поживні речовини. Тому кип'ятити пастеризоване молоко без особливої потреби не бажано.

На ефективність пастеризації впливає також ступінь механічного забруднення молока. При короткочасній пастеризації не всі домішки прогріваються до потрібної температури і бактерії, які знаходяться на їх поверхні, можуть зберегтися. Тому перед пастеризацією необхідно ретельно очистити молоко.

Похожий материал - Реферат: Общие сведения об экструдерах и экструдированных продуктах

Ефективність пастеризації залежить від конструкції пастеризаторів. Вони повинні відповідати таким вимогам: забезпечувати рівномірність нагрівання молока до потрібної температури; максимально зберігати склад і структуру молока, не допускаючи руйнування вітамінів; легко розбиратися і очищуватись після кожного використовування; бути економічним і малогабаритним, не потребувати великих експлуатаційних витрат; демонтаж пастеризатора повинен здійснюватися легко, щоб можна було перевірити внутрішні деталі без зайвих затрат праці.

Для пастеризації молока і молочних продуктів застосовують ємкісне обладнання періодичної дії, установки на базі пластинчастих і трубчастих апаратів і комбіноване обладнання.


3. Порівняльна характеристика технологічного обладнання

Для пастеризації молока і молочних продуктів застосовують ємкісне обладнання періодичної дії, установки на базі пластинчастих і трубчастих апаратів і комбіноване обладнання. У ємкісному обладнанні теплоносієм служать пара і гаряча вода; залежно від конструкції обладнання буває з електричним нагрівом теплоносія і без нього.

Ванна тривалої пастеризації молока ВДП-300 складається з внутрішнього корпусу, виконаного з неіржавіючої сталі, поміщеного в двостінний корпус. Під внутрішнім корпусом розміщений паровий пристрій з вивідним патрубком.