Вступ
1. Економічний аналіз проекту
2. Загальна послідовність розробки інвестиційного проекту
3. Задача
Висновок
Вступ
Возможно вы искали - Курсовая работа: Аналіз руху грошових коштів промислового підприємства
Інвестиція (капітальні вкладення) - сукупність витрат матеріальних, трудових і грошових ресурсів, направлених на розширене відтворювання, основних фундацій всіх галузей народного господарства.
Інвестиції більш широке поняття. Воно охоплює і так звані реальні інвестиції, близькі за змістом до нашого терміну «капітальні вкладення», і «фінансові (портфельні) інвестиції», тобто вкладення в акції, облігації, інші цінні папери, пов'язані безпосередньо з титулом власника, що дає право на отримання доходів від власності. Фінансові інвестиції можуть стати як додатковим джерелом капітальних вкладень, так і предметом біржової гри на ринку цінних паперів. Але частина портфельних інвестицій вкладення в акції підприємств різних галузей матеріального виробництва по своїй природі нічим не відрізняються від прямих інвестицій у виробництво.
Інвестиції супроводяться зниженням ліквідності активів підприємства. Зростання можливе за рахунок розширення вкладень в чинники виробництва і більш ефективного використовування засобів. Одним з чинників відтворювання є капітал, який зростає перш за все за рахунок інвестицій.
Під чистими інвестиціями звичайно розуміють заходи, направлені на збільшення основного капіталу і створення нових основних фундацій. В сукупності з чистими, ці інвестиції утворюють валові інвестиції. Зростає частка інвестицій в приватні підприємства і потребує всемірній підтримці.
Інвестиційна діяльність в тому або іншому ступені властива будь-якому підприємству. Ухвалення інвестиційного рішення неможливе без урахування наступних чинників: вид інвестиції, вартість інвестиційного проекту, множинність доступних проектів, обмеженість фінансових ресурсів, доступних для інвестування, ризик, пов'язаний з ухваленням того або іншого рішення і ін.
Похожий материал - Курсовая работа: Аналіз структури та динаміки вхідних грошових потоків на підприємстві
Інвестиції, забезпечуючи динамічний розвиток підприємств, дозволяють вирішувати наступні задачі:
Розширення власної підприємницької діяльності за рахунок накопичення фінансових і матеріальних ресурсів;
Придбання нових підприємств;
Диверсифікація за рахунок освоєння нових областей бізнесу.
Всі інвестиції можна розділити на дві основні групи:
Очень интересно - Курсовая работа: Аналіз сучасної системи оподаткування
Портфельні інвестиції - вкладення капіталу в групу проектів, наприклад, придбання цінних паперів різних підприємств.
Реальні інвестиції - фінансові вкладення в конкретний, як правило, довгостроковий проект і звичайно пов'язаний з придбанням реальних активів.
З погляду спрямованості дій, інвестиції підрозділяються на: початкові інвестиції, інвестиції на розширення, реінвестиції - напрям вільних засобів підприємства на придбання нових основних засобів, інвестиції на заміну основних фундацій, інвестиції на диверсифікацію і ін.
1. Економічний аналіз проекту
Економічний аналіз полягає в оцінці впливу внеску проекту в збільшенні багатства держави (нації). Розглянемо приклад постановки задачі економічного аналізу. Хай компанія Із займається виробництвом якого-небудь товару за наступних умов:
· державна організація продає компанії сировину за пільговими цінами;
Вам будет интересно - Контрольная работа: Аналіз фінансових джерел формування інвестиційних ресурсів в Україні
· комплектуючі елементи, які імпортуються, також продаються компанії державою за цінами нижче за міжнародні ринкові;
· підприємство платить своїм робітникам зарплату на рівні стандартів країни;
· в результаті підприємство продає товари державному підприємству за цінами істотно меншим, ніж можна було б продати за рубежем на вільному ринку.
Задача полягає в тому, щоб встановити вигоду держави від реалізаціїтакого проекту, порівнявши його з наступними варіантами:
· продавати компанії сировину і комплектуючі за ринковими цінами, платити робітникам за світовими стандартами і купувати потім у компанії товари за вільними цінами;
Похожий материал - Курсовая работа: Аналіз фінансових результатів від реалізації зернових культур
· купувати аналогічний (головним чином по показниках якості) товар за межею.
Таким чином, в процесі економічного аналізу необхідно з'ясувати прибутковість держави, а не власників компанії від реалізації цього проекту.
Якщо ринок повністю (ідеально) вільний, то ніякого економічного аналізу робити не треба, оскільки те, що вигідно власникам компанії, одночасно вигідно всім іншим. Не претендуючи на глобальність подальшого визначення, перерахуємоосновні риси вільного ринку:
· достаток покупців і продавців;