Вступ.................................................................................................................... 3
Розділ 1. Теоретичні аспекти функціонування бюджетної системи.................. 5
1.1 Державний бюджет в економічній системі держави................................ 5
1.2 Поняття бюджетної системи...................................................................... 9
1.3 Нормативно-правове регулювання бюджетних відносин в Україні..... 12
Возможно вы искали - Курсовая работа: Бюджетная классификация и ее реформирование
Розділ 2. Особливості бюджетної системи України........................................ 15
2.1 Державний бюджет України: підходи до формування та розподілу.... 15
2.2 Місцеві бюджети як складова частина бюджетної системи України..... 22
Розділ 3. Перспективи розвитку бюджетної системи України........................ 25
3.1 Проблеми функціонування бюджетної системи України та можливі шляхи їх подолання....................................................................................................... 25
Похожий материал - Курсовая работа: Бюджетная политика
3.2 Альтернативні шляхи наповнення доходної частини державного бюджету України........................................................................................................... 27
Висновки............................................................................................................ 31
Список використаної літератури...................................................................... 32
Вступ
Економічний зміст бюджетної системи розкривається в процесах формування та розподілу грошових ресурсів, які за своєю сутністю дуже різноманітні й охоплюють усі рівні державного управління. Рух валового внутрішнього продукту на всіх стадіях – від створення до споживання здійснюється за допомогою грошових фондів. Тому залежно від того, як відбувається процес мобілізації та використання бюджетних коштів, як це впливає на формування в кінцевому підсумку фондів споживання та нагромадження визначається роль бюджетної системи в управлінні економікою.
Актуальність теми дослідження обумовлюється не тільки потребами практики державного будівництва, а й необхідністю всебічного наукового дослідження бюджетної системи та бюджетного процесу в цілому. Наукове осмислення проблеми необхідне для вирішення таких практичних завдань, як створення фінансової бази, достатньої для виконання державними органами своїх завдань, створення гарантованих, передбачуваних та довгострокових доходних джерел бюджетів.
Очень интересно - Курсовая работа: Бюджетная политика
Особливості функціонування бюджетної системи досліджено у працях наступних вітчизняних та зарубіжних науковців: В.Андрущенка, С.Буковинського, О.Василика, Т.Вахненко, В.Гейця, В.Глущенка, А.Гриценка, І.Д'яконової, А.Ілларіонової, Б.Кваснюка, С.Лондар, І.Луніної, І.Мітюкова, А.Покритана, В.Протасова, І.Радіонової, І.Сала, В.Сумарокова, В.Суторміної, В.Федосова, І.Чугунова, С.Юрія та ін.
Основна мета курсової роботи полягає у дослідження особливостей функціонування бюджетної системи України та дослідження основних можливих векторів її розвитку. Поставлена мета обумовила необхідність вирішення ряду взаємопов’язаних завдань :
· дослідити теоретичні підвалини існування бюджетної системи;
· проаналізувати особливості функціонування бюджетної системи України;
· напрацювати можливі шляхи оптимізації бюджетного процесу в Україні.
Вам будет интересно - Реферат: Бюджетная политика государства
Предметом дипломного дослідження є економічні відносини які виникають у процесі взаємодії між суб’єктами бюджетної системи України.
Об’єктом дослідження виступає бюджетна система України.
Курсова робота складається із вступу, основної частини та висновків. У вступі обґрунтовується актуальність обраної теми дослідження, визначаються мета, завдання, предмет, об’єкт дослідження. Основна частина присвячена дослідженню визначеної проблеми. У висновках сформульовано основні результати курсової роботи.
Розділ 1. Теоретичні аспекти функціонування бюджетної системи
1.1 Державний бюджет в економічній системі держави
Державний бюджет є найдійовішим механізмом здійснення фінансової політики держави. У доходах бюджету відображається податкова політика держави, а у видатках — пріоритетні напрями вкладень коштів.
Держава використовує бюджет для здійснення територіального, внутрішньо - і міжгалузевого розподілу і перерозподілу ВВП з метою вдосконалення структури суспільного виробництва і забезпечення соціальних гарантій населенню. В умовах формування ринкових відносин бюджетна система має надавати фінансову підтримку щодо роздержавлення і демонополізації галузей господарства, забезпечення соціального захисту населення.
Похожий материал - Курсовая работа: Бюджетная политика государства: цели и перспективы
Основні напрями бюджетної політики визначаються Верховною Радою України в спеціальній постанові, яка має назву бюджетної резолюції.
З державного бюджету України до бюджету Автономної Республіки Крим, бюджетів областей, міст Києва і Севастополя може передаватись частина доходів у вигляді процентних відрахувань від загальнодержавних податків, зборів і обов'язкових платежів, які справляються на цій території, або дотацій і субвенцій. Розмір цих відрахувань затверджується Верховною Радою України в Законі про Державний бюджет України на відповідний рік за поданням Президента України з урахуванням економічного, соціального, природного і екологічного стану відповідних територій.
До проекту Закону про Державний бюджет України Кабінет Міністрів України додає техніко-економічне обґрунтування відрахувань, дотацій і субвенцій бюджетам Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя.
Кошти державного бюджету України витрачаються лише на цілі та в межах, затверджених Законом про Державний бюджет України.