Кафедра фінансів і банківської справи
КУРСОВА РОБОТА
з дисципліни “Фінанси підприємств ”
НА ТЕМУ: “Грошові надходження підприємства”
/На матеріалах фінансово-господарської діяльності АТВТ «Трембіта»/
Виконавець:
Студентка ІI курсу, групи Ф-23
Кобзаренко Н.
Науковий керiвник:
Оленець А.Г.
ЧЕРНIВЦI 2009
ЗМІСТ
ВСТУП
РОЗДІЛ 1. ЕКОНОМІЧНА СУТНІСТЬ І ЗНАЧЕННЯ ГРОШОВИХНАДХОДЖЕНЬ
Возможно вы искали - Реферат: Грошові потоки в плануванні на прикладі ВАТ "Сахат" у 2007 році
1.1. Характеристика та склад грошових надходжень підприємства
1.2. Класифікація грошових потоків за видами діяльності
РОЗДІЛ 2. АНАЛІЗ ГРОШОВИХ НАДХОДЖЕНЬ АТВТ «ТРЕМБІТА» ЗА 2007-2008 РР.
2.1. Аналіз загального обсягу і структури грошових надходжень
2.2. Аналіз формування грошових потоків за видами діяльності
Похожий материал - Учебное пособие: Грошові розрахунки підприємств
РОЗДІЛ 3. ШЛЯХИ ЗБІЛЬШЕННЯ ГРОШОВИХ НАДХОДЖЕНЬ ПІДПРИЄМСТВА
ВИСНОВКИ І ПРОПОЗИЦІЇ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
ДОДАТКИ
ВСТУП
Очень интересно - Контрольная работа: Грошові та кредитні системи Хорватії i Словенії
Згідно Господарського Кодексу України, підприємство - це самостійний господарюючий суб’єкт, створений для ведення господарської діяльності, яка здійснюється з метою створення прибутку. Як правило, підприємство виступає юридичною особою, що визначається сукупністю ознак: володіння майном, відповідальністю по використанню цього майна, наявністю розрахункового рахунку в банку, виступає від свого імені. Володіння майном виражається наявністю бухгалтерського балансу, на якому ведеться облік майна підприємства.
Фінансові відносини підприємства виникають тоді коли на грошовій основі виникає формування власних ресурсів підприємства, його доходів розподілу доходів, виникаючих в результаті цієї діяльності, їх використання на цілі розвитку підприємства.
Організація господарської діяльності потребує відповідного фінансового забезпечення, тобто першочергового капіталу, який формується із вкладів. Це найважливіше джерело формування майна будь-якого підприємства. Отже, капітал інвестується у виробництво, в процесі якого створюється вартість яка виражається ціною реалізованої продукції. Після реалізації продукції вона приймає грошову форму - форму прибутку від реалізації створених товарів, який поступає на розрахунковий рахунок підприємства.
На практиці досить часто зустрічається ситуація, коли у звітах підприємства може бути відображена достатня величина прибутку (відповідно оцінка рентабельності буде високою), але водночас підприємство може відчувати гостру нестачу коштів для свого функціонування. Така ситуація досить типова для підприємств в умовах перехідного періоду. І навпаки, прибуток може бути незначний, а фінансовий стан підприємства цілком задовільний. Показані у звітності підприємства дані про формування і використання прибутку не дають повного уявлення про реальний процес руху коштів.
Таким чином, проведення аналізу грошових надходжень надзвичайно важливе у плані отримання економічної інформації для управлінського персоналу. Основною його метою є вияв того, з яких джерел одержано грошові засоби за звітний період.
Вам будет интересно - Курсовая работа: Грошово-кредитна політика України: проблеми становлення і тенденції розвитку
Подібний аналіз допомагає оцінити перспективи діяльності підприємства, з'являється можливість об'єктивніше оцінити ліквідність підприємства в умовах інфляції на основі аналізу грошових надходжень. Якщо, наприклад, у звітному періоді основним джерелом грошових потоків був розпродаж підприємством своїх активів, це може призвести до погіршення ліквідності підприємства і може свідчити про проблеми із залученням достатніх сум коштів від основної діяльності.
Актуальність дослідження даної проблеми обумовлює вибір теми курсової роботи, основна мета якої полягає у дослідженні грошових надходжень на підприємстві. Відповідно до сформованої мети перед написанням курсової роботи постають наступні завдання:
- визначення економічної суті і значення грошових надходжень;
- проведення аналізу грошових надходжень на базовому підприємстві за загальним обсягом і структурою;
- розкриття короткої організаційно-економічної характеристики підприємства;
Похожий материал - Реферат: Грошово-кредитна система Великобританії
- дослідження впливу факторів на вхідні грошові потоки підприємства;
- виявлення шляхів збільшення грошових надходжень підприємства.
Об’єктом дослідження є грошові потоки АТВТ «Трембіта».
Курсова робота складається зі вступу, трьох розділів та висновку.