Зміст
Вступ
Розділ 1. Державний бюджет України як головний фінансовий план країни
1.1 Сутність, принципи формування Державного бюджету України
1.2 Доходи Державного бюджету України та їх класифікація
Возможно вы искали - Реферат: Державний кредит
1.3 Джерела формування доходів Державного бюджету України
Розділ 2. Структура доходів державного бюджету України за 2008-2009 роки
2.1 Динаміка доходів Державного бюджету України за 2008-2009 роки
2.2 Стан виконання Державного бюджету України за січень-вересень 2009 року
Розділ 3. Удосконалення чинної системи доходів державного бюджету України
Похожий материал - Контрольная работа: Державний соціальний стандарт, прожитковий мінімум
3.1 Покращення чинної податкової системи України
3.2 Альтернативи шляхи наповнення доходної частини державного бюджету України
Висновки
Список літератури
Додаток А
Очень интересно - Реферат: Державний фінансовий контроль в Україні
Додаток Б
Вступ
Державний бюджет починає функціонувати майже з виникненням держави. Уперше появу бюджету та процес його затвердження можемо спостерігати у Великій Британії. Слово бюджет запозичене з англійської (budget), що перекладається як "шкіряний мішок, торба, гаманець". Наприкінці ХІХ - на початку ХХ ст. бюджетні відносини фактично вирізнялися в окремих галузях науки та практичної діяльності.
Економічний зміст бюджету та його ланок розкривається в процесах формування та розподілу грошових ресурсів, які за своєю сутністю дуже різноманітні й охоплюють усі рівні державного управління. Рух валового внутрішнього продукту на всіх стадіях - від створення до споживання здійснюється за допомогою грошових фондів. Тому залежно від того, як відбувається процес мобілізації та використання бюджетних коштів, як це впливає на формування в кінцевому підсумку фондів споживання та нагромадження визначається роль бюджету в управлінні економікою. У зв’язку з цим важливе значення має постійне удосконалення системи мобілізації доходів бюджету, краще використання матеріальних, трудових і фінансових ресурсів.
Будь-яка держава може виконувати притаманні їй функції лише за наявності відповідних коштів. При цьому існує прямий зв'язок між обсягом функцій, які виконує держава, і обсягом коштів: розширення функцій потребує збільшення доходів, і навпаки, для того щоб істотно зменшити потребу держави в коштах, необхідно переглянути функції, які вона виконує.
Кошти, які централізує держава, акумулюються переважно в бюджеті. Бюджет як економічна категорія з'явився набагато пізніше, ніж такі поняття, як податки або доходи держави. Основною причиною його появи була необхідність планування і контролю за загальнодержавними доходами і видатками.
Вам будет интересно - Курсовая работа: Дефицит бюджета
Основна мета курсової роботи полягає у дослідження особливостей формування доходної частини Державного бюджету України.
Поставлена мета обумовила необхідність вирішення ряду взаємопов’язаних завдань:
дослідити теоретичні основи формування доходів Державного бюджету України;
проаналізувати процес формування доходів Державного бюджету України за останні роки;
напрацювати можливі шляхи оптимізації формування доходної частини Державного бюджету України.
Похожий материал - Контрольная работа: Дефицит и профицит бюджета
Об’єктом дослідження виступає доходна частина Державного бюджету України.
Розділ 1. Державний бюджет України як головний фінансовий план країни
1.1 Сутність, принципи формування Державного бюджету України
Бюджетна система складається з Державного бюджету України, республіканського бюджету Автономної Республіки Крим та місцевих бюджетів. Сукупність всіх бюджетів, що входять до складу бюджетної системи України, є зведеним бюджетом України. Зведений бюджет України використовується для аналізу і визначення засад державного регулювання економічного і соціального розвитку України. Бюджет будується на принципах цілісності, повноти, достовірності, гласності, наочності і самостійності всіх бюджетів, що входять у бюджетну систему України.
Головне місце у бюджетній системі України займає Державний бюджет. Державний бюджет - це загальнодержавний фонд коштів, з якого органи державної влади отримують кошти для матеріального опосередкування свого функціонування. Бюджет - це лише форма утворення, план формування централізованого фонду коштів і його використання. Це великий кошторис, розпис доходів і видатків, який повинен бути узгоджений по термінах надходження і використання коштів. Тобто бюджет будь-якої держави - це її фінансовий план. Але це не просто фінансовий план. Це її основний фінансовий план, оскільки в державі існує багато фінансових планів, але Державний бюджет відіграє координуючу роль по відношенню до них. Так, будь-яке міністерство має свій фінансовий план (кошторис), але він залежить від бюджету, з якого надходять асигнування, або в нього відраховуються платежі.
Державний бюджет повинен забезпечувати необхідними коштами фінансування заходів економічного та соціального розвитку, що мають загальнодержавне значення, а також міждержавних відносин.