ОДЕСЬКИЙ ІНСТИТУТ СУХОПУТНИХ ВІЙСЬК
КАФЕДРА ТАКТИКО-СПЕЦІАЛЬНИХ ДИСЦИПЛІН
ЛЕКЦІЯ
"КОМАНДИРСЬКІ І КОМАНДНО-ШТАБНІ МАШИНИ"
Вступ
Зараз на озброєння Сухопутних військ надходять найновіші зразки ракетної зброї, бронетанкової техніки, артилерії та іншої техніки. Широкими масштабами війська насичуються радіоелектронними засобами. Внаслідок цього значно зросла ударна та вогнева міць Сухопутних військ, їх маневреність і мобільність.
Разом з цим це різко ускладнило проблему управління підрозділами (частина) у сучасному бою. Практика показує, що командири мотострілецьких, танкових та інших підрозділів, здійснюючи керівництво боєм, знаходяться, в основному, у русі чи у коротких зупинках.
Для виконання основних вимог до управління: безперервність, стійкість, оперативність та таємність, командиру (офіцерам штабу) треба в цих умовах певна кількість засобів зв’язку, що знаходиться на одному рухомому об’єкті (об’єкти: танк, БМП, автомобіль). З цією метою було розроблено та впроваджено у військах велику кількість спеціальних машин, обладнених засобами зв’язку. Вони тримали назву командирських (танк, БМП) та командно-штабні машини (КШМ).
В цій лекції розглянемо командирські і та командно-штабні машини, що є на озброєнні тактичної ланки керування полк-батальйон Сухопутних військ.
Возможно вы искали - Учебное пособие: Командно-штабна машина Р-142Н
Ці машини призначені для забезпечення управління командиру (офіцерам штабу) підлеглими підрозділами (частинами) у русі з короткими зупинками.
Такі машини складають основу рухомих пунктів управління частин та з’єднань, а також є складовими елементами вузлів зв’язку командних пунктів. Через це командирські та командно-штабні машини повинні мати:
- броньовану транспортну базу;
- достатньо кількість засобів зв’язку;
- обладнані робочі місця командирів та офіцерів штаба;
Похожий материал - Реферат: Командно-штабные учения, их цели, классификация и методика организации подготовки
- засоби навігації;
- засоби колективного захисту;
- легке озброєння;
- засоби електроживлення засобів зв’язку на зупинці та у русі.
У майбутньому КШМ будуть оснащуватися найновішими засобами зв’язку та автоматизації, призначенні для збору, накопичення, обробки, відображення та передачі інформації.
Очень интересно - Реферат: Конструктивна складність крил реактивних літаків
1. Загальні відомості про командирські і командно-штабні машини
Одним із основних засобів, що забезпечують можливість безперервного управління військами у складних умовах ведення бойових дій у тактичній ланці керування, є командно-штабні машини будь-якого призначення.
Командно-штабна машина – це бронетранспортер або автомобіль, в яких обладнані робочі місця для офіцерів та встановлені засоби зв’язку: радіостанції, радіоприймачі, пульти управління, телефонні апарати та засекречувальна апаратура зв’язку.
Командно-штабні машини за бойовим призначенням та використанням можна умовно розділити на дві групи:
- командно-штабні машини загального призначення;
Вам будет интересно - Реферат: Конструктивные особенности комплекса Д-9 с БРПЛ РСМ-40
- машини бойового управління.
Командно-штабні машини загального призначення використовуються для забезпечення зв’язку як командирами та офіцерами штабу загальновійськових з’єднань і частин, так і начальниками (офіцерами) різних родів військ та служб.
Зараз у військах використовується кілька типів командно-штабних машин загального призначення, обладнаних на різній транспортній базі: Р-142 Н, Р-145 БМ, БМП-1 КШ.
Машини бойового управління призначаються в основному для управління активними засобами боротьби (пуском ракет, вогнем артилерії, засобами протиповітряної оборони тощо).
У військах застосовуються такі основні типи машин бойового управління:
Похожий материал - Реферат: Концепция национальной безопасности России и современного общества
– 1 в 13, 1 в 14, 1 в 15, в 16 (комплекс 1 в 12) – для управління вогнемв артилерійських частинах;
- ПУ-10, ПУ-12, ПУ-14 – для управління силами й засобами ППО у зенітно-ракетному полку;
- БПМ-ІК, Т-72К, Т-80К (командирсьі танки) – для командирів підрозділів.
Командно-штабні машини складають основу пунктів управління.