Учебное пособие: Програма психологічної підготовки майбутніх вчителів

Лабораторне заняття №1

ТЕМА : Вивчення індивідуальних особливостей ВНД та типу темпераменту майбутнього вчителя.

МЕТА : Шляхом тестування створити можливості для кожного студента дослідити особливості власної нервової системи з тим, щоб визначити основні напрямки її вдосконалення, спрямувати систему самовдосконалення з метою самопідготовки до майбутньої педагогічної діяльності.

ОСНОВНІ УМІННЯ : врахування власних індивідуальних особливостей у процесі професійного становлення майбутнього вчителя.

ХІД ЗАНЯТТЯ:

Возможно вы искали - Контрольная работа: Программа воспитания и обучения в детском саду

1. Тестування студентів (за В.О. Климовим) з метою виявлення індивідуальних особливостей: спрямованості на певний вид людської діяльності та наявності певних педагогічних задатків, необхідних для вчителя початкової школи та вчителя-предметника.

2. Тестування студентів (за тестом, розробленим лабораторією Ворошиловградського медінституту) з метою з'ясування основних напрямків роботи щодо підготовки кожного студента до майбутньої практичної діяльності.

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ:

За таблицею-характеристикою основних типів темпераменту визначити власний тип темпераменту і висновок записати у зошит.

ЛІТЕРАТУРА:

Похожий материал - Курсовая работа: Программа деятельности эксперта при проведении аттестации образовательного учреждения

1. Елканов О.Б. Основы профессионального самовоспитания будущего учителя. – М.: Просвещение, 1989. – С.

Лабораторне заняття №2

ТЕМА: Самопочуття та самовиховання майбутнього вчителя

МЕТА: На основі виявлених на попередньому занятті індивідуальних особливостей студентів як майбутніх вчителів формувати засоби самовпливу (керувати самопочуттям, знімати фізичну та психічну напругу, природньо та послідовно діяти у обстановці класу, спілкуватися з дітьми).

ОСНОВНІ УМІННЯ : самовплив на почуття та уміння здійснювати самовиховання.

Очень интересно - Сочинение: Программа кружка "Мы познаём мир"

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ:

1. Ознайомитися з книгою Дейла Карнегі «Как перестать беспокоиться и начать жить» та виписати в зошит основні правила-рекомендації (кінець кожного розділу) щодо самовпливу на психіку та створення умов для повноцінного психічного життя, професійної діяльності.

2. Прочитати у газеті «Семья» добірку статей американських авторів М. Ньюмин, Б. Берковиц та Д. Оуен «Как подружиться с самим собой» (додатково за бажанням).

ХІД ЗАНЯТТЯ:

І.1. Перевірка теоретичних знань (домашнього завдання).

Вам будет интересно - Учебное пособие: Программа курса "Психология личности"

ІІ.1. Вправи на зняття м'язевої напруги, керування своїм внутрішнім психічним станом.

2. Вправи на відпрацювання правильної постави.

3. Вправи на розвиток уміння природньо та послідовно діяти в умовах класу.

ІІІ.1. Вправи на мобілізацію творчого самопочуття перед уроком.

ІV.1. Мікровикладання: початок уроку, створення емоційної атмосфери в класі.

Похожий материал - Сочинение: Программа летнего лагеря

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ:

Законспектувати вправи для дітей молодшого шкільного віку на релаксацію.

ЛІТЕРАТУРА:

1. Основы педагогического мастерства / Под ред. И.А. Зязюна. – К.: Вища школа, 1987. – С. 79–80, 92–96, 108–110.