П лан
Вступ
1. Загальна характеристика митних режимів України
1.1 Визначення поняття, система, зміст митного режиму
1.2 Класифікація митних режимів
Возможно вы искали - Курсовая работа: Митний перевізник
1.3 Митні режими в механізмі державного регулювання зовнішньоторгової діяльності (історичні аспекти розвитку на прикладі Франції)
2. Проблеми застосування та шляхи вдосконалення окремих митних режимів
2.1 Спеціальна митна зона
2.2 Переробка поза/на митній території України
2.3 Реімпорт та реекспорт
Похожий материал - Курсовая работа: Митні процедури при переміщенні алкогольних напоїв та тютюнових виробів
2.4 Тимчасове ввезення (вивезення)
Висновок
Список використаних джерел та літератури
митний режим реімпорт реекспорт
В ступ
Очень интересно - Курсовая работа: Переміщення через митний кордон України товарів, що містять об’єкти права інтелектуальної власності
Докорінна зміна основного закону, що регулює митну справу, обумовила нормативний вакуум підзаконних актів. Найбільше це позначилося на процедурі митного оформлення вантажів та транспортних засобів відповідно до мети переміщення товарів через митний кордон України.
Актуальність дослідження проблем правової природи та змісту категорії «митний режим», класифікації митних режимів зумовлена тим, що ця категорія у вітчизняній літературі та законодавстві не є чітко визначеною. З набранням чинності якісно нового Митного кодексу України від 2002 р. виявилася відсутність ефективної системи нормативних актів щодо порядку переміщення товарів і транспортних засобів через митний кордон України із застосуванням конкретних митних режимів, більше того ці нормативні акти містять дуже велику кількість колізій, що зумовлює проблеми в застосуванні митних режимів.
Метою моєї роботи є визначити поняття митного режиму, як одного із видів адміністративно-правового режиму, який в свою чергу є видом правового режиму, систему та зміст митних режимів в Україні, розглянути класифікацію митних режимів, дослідити історичні аспекти розвитку митних режимів на прикладі Франції в механізмі державного регулювання зовнішньоторгової діяльності, дослідити проблеми застосування та шляхи вдосконалення окремих, на мій погляд найбільш не досконалих митних режимів.
Митний кодекс України визначає митний режим як сукупність норм, встановлених законами України з питань митної справи, що залежно від заявленої мети переміщення товарів і транспортних засобів через митний кордон України визначають порядок такого переміщення та обсяг митних процедур, які при цьому здійснюються.
Митний режим — основна категорія українського митного законодавства. Процес митного оформлення залежно від обраного митного режиму обумовлюється (а) вимогами законодавства до зовнішньоекономічної угоди, тобто мети переміщення товару і (б) здійсненням деякого обсягу митних процедур — операцій, що пов'язані із здійсненням митного контролю за переміщенням товарів і транспортних засобів через митний кордон України, митного оформлення цих товарів і транспортних засобів, а також зі сплаченням передбачених законом податків і зборів (п.19 ст. 1 МК України).
Вам будет интересно - Контрольная работа: Перспективи впровадження, технологія застосування процедури електронного декларування у Держмитслужбі України
Обраний митний режим впливає на можливість переміщення деяких категорій товарів, порядок митного оформлення та митного контролю, обкладення митними платежами, а також визначає обсяг митних процедур, що мають трансформуватися у процесі митного оформлення товарів та транспортних засобів у конкретний митний режим.
За допомогою митного режиму визначають:
- порядок переміщення товару через митний кордон України залежно від його призначення (мети переміщення);
- умови знаходження товарів та можливе використання його на (поза)митній території;
-права й обов'язки користувача (беніфіціара) митного режиму;
Похожий материал - Курсовая работа: Порядок проходження служби в митних органах
-обсяг повноважень митних органів.
1. Загальна характеристика митних режимів України
1.1 Визначення поняття, система, зміст митного режиму
На сучасному етапі поняття «режим» усе більше утверджується в юридичній науці як одна з найважливіших її категорій. Взагалі, поняття «режим», «правовий режим» і «адміністративно-правовий режим» є тісно взаємопов'язаними як «загальне», «особливе» та «часткове», що дає можливість з'ясувати сутність поняття «митний режим», застосувавши метод діалектики, основою якого є розкриття часткового через загальне.