План
правове порушення митне правило
Вступ
1. Правовий статус учасників провадження в справах про порушення митних правил
1.1 Особи, які притягуються до відповідальності за порушення митних правил
Возможно вы искали - Курсовая работа: Митний контроль в Україні
1.1.1 Фізичні особи
1.1.2 Посадові особи підприємств
1.2 Представники осіб, які притягуються до відповідальності за порушення митних правил
1.3 Участь захисника у розгляді справи про порушення митних правил
1.4 Права та обов’язки експерта у випадку його призначення
Похожий материал - Курсовая работа: Правовое регулирование перемещения товаров через таможенную границу РФ физическими лицами для личного пользования
1.5 Свідки, поняті та перекладач як учасники провадження в справах про порушення митних правил
Висновки до розділу
2. Посадові особи митних органів, які здійснюють провадження у справах про порушення митних правил
2.1 Визначення посадових осіб митних органів, які здійснюють провадження у справах про порушення митних правил
2.2 Особливості реалізації прав і виконання обов’язків посадовими особами митних органів, що здійснюють діяльність з протидії митним правопорушенням
Очень интересно - Курсовая работа: Взаимосвязь общероссийских классификаторов с основными экономическими международными и региональными классификациями ISIC
Висновки до розділу
Висновок
Список використаної літератури
Вступ
У світлі сучасних державотворчих та правотворчих процесів в Україні важливої актуальності набувають питання нормативного закріплення правового статусу учасників митно-правових відносин, в тому числі, й при здійсненні провадження у справах про порушення митних правил. Приймаючи до уваги важливість нормативного закріплення і подальшої реалізації прав та обов’язків суб’єктів провадження у справах про порушення митних правил, я вважаю за необхідне дослідити ці питання, висвітлити наявні недоліки законодавства та запропонувати можливі шляхи їх усунення. Проблема прав, обов’язків та відповідальності осіб завжди була актуальною, і, незважаючи на постійні зміни законодавства, не завжди вдало вирішувалася. У порівнянні з попередньою редакцією МК України, чинний кодекс зробив крок уперед на шляху до покращення якості правового регулювання процесуального статусу суб'єктів провадження. Але в проекті Закону України «Про внесення змін до Митного кодексу України» зміна положень що регламентують статус суб’єктів провадження у справах про порушення митних правил не передбачена.
Вам будет интересно - Реферат: Институт выпуска товаров в таможенном регулировании
Перш ніж підійти до питання аналізу нормативного закріплення процесуального статусу суб'єктів провадження в справах про порушення митних правил, необхідно зазначити, що одностайність поглядів адміністративістів щодо осіб, які приймають участь у провадженні в справах про адміністративні правопорушення відсутня. В контексті даної роботи я використала загальновизнану класифікацію суб'єктів провадження, відповідно до якої у провадженні в справах про порушення митних правил пропонується виокремлювати:
-лідируючих суб'єктів - державні органи та їх посадових осіб, які мають державно-владні повноваження і уповноважені на прийняття рішень у справі;
-учасників провадження - осіб, які не мають владних повноважень, мають різний ступінь зацікавленості у справі, та зобов'язані сприяти провадженню в силу свого службового чи громадського обов'язку.
Метою даної роботи, як вже зазначалося, є аналіз статей Митного кодексу України, які визначають процесуальний статус суб'єктів провадження у справах про порушення митних правил, що надає можливість виявити прогалини у його правовій регламентації та сформулювати пропозиції щодо їх подолання. При написанні даної роботи я поставила завдання дослідити правовий статус осіб, які притягуються до відповідальності за порушення митних правил, їх представників, захисників, свідків, перекладачів, експертів, понятих як учасників провадження та посадових осіб митних органів, які уповноважені на складання протоколів у справах про порушення митних правил і які здійснюють провадження у справах про порушення митних правил.
В адміністративно-процесуальній науці до проблем провадження в справах про адміністративні правопорушення (а митні правопорушення є різновидом адміністративних) звертались Д.М. Барах, А.П. Клюшніченко, В.Д. Сорокін, Н.Г. Саліщева. Питання процесуального статусу суб’єктів провадження в справах про порушення митних правил розглядали Д.В. Приймаченко, А.В. Дусик та інші дослідники.
Похожий материал - Реферат: Информационно-справочные системы. ВЭД-Инфо
При написанні даної роботи я використовувала такі наукові методи як аналіз та порівняння. Зокрема я порівнювала досліджувані норми чинного Митного кодексу з відповідними положеннями попередньої редакції та положеннями проекту нової редакції.
1. Правовий статус учасників провадження в справах про порушення митних правил
1.1 Особи, які притягуються до відповідальності за порушення митних правил
1.1.1 Фізичні особи