Зміст
Вступ
1. Теоретичні відомості та причини появи роману Джона Стейнбека «грона гніву»
1.1 Культурно – історична епоха
1.2 Події навколо написання твору; біографічний чинник
Возможно вы искали - Реферат: Протест против современной цивилизации и культ "естественного человека" в романе Д.Г. Лоуренса "Любовник леди Чаттерлей"
1.3 Філософські концепції натуралізму, трансценденталізму , ідеї Томаса Джеферсона, традиції психологізму Ф. Достоєвського
1.4 Теорія жанру
2. Аналіз, стильова специфіка твору
2.1 Фабула, сюжет; відмінності
2.2 Оповідач, манера розповіді, хронотоп, епічна широта твору
Похожий материал - Контрольная работа: Сюрреализм и поэтика Г. Аполлинера
2.3 Проблематика твору
2.4 Цілісні структури персонажів
2.5 Позасюжетні елементи, композиція, жанрова характеристика
Висновки
Список використаної літератури
Вступ
Очень интересно - Курсовая работа: Художньо-естетичні принципи в новелах Сомерсета Моема
Тридцяті роки увійшли до історії СШАяк "червоні тридцяті". Загостротоюсоціального, політичноготаекономічногозвучаннявони не мають аналогії у всій двохсотрічній історії США. І хоча офіційно Велика депресія була подолана в 1933 році, її присутність в літературі виходить за визначенімежі. Досвід тих важких років назавжди залишився в американцівяк імунітет проти самовдоволення, безпечності і душевної байдужості. Він ліг в основу подальшого розвитку національної формули успіху, сприяв зміцненню моральної основи американського бізнесу, надав "друге дихання" школі критичних реалістів.
По суті реалізмбув літературним вираженнямдетермінізму(представляє людину безпорадним пішаком перед лицем економічних і соціальних сил, які вонане в змозі контролювати). Асоційований зі смутним реалістичним описом життя низів, детермінізм виключає релігію з числа рушійних сил в світі і замість цього представляє всесвіт як сліпу машину, безбожну і неконтрольовану.
На новому матеріалі літератори почали ретельно досліджувати американську трагедію, що має глибоке коріння в національній свідомості.
Тема курсової роботи: «Проблематика роману Джона Стейнбека «Грона гніву».
Актуальність теми: «грона гніву» повільно дозрівають і зараз. Адже жодна з вад США , розкритих автором, - ні влада монополій, трестів, ні псевдоетика, яка в розпорядженні бізнесу, ні егоїзм уряду, ні інтелектуальне лицемір’я, ні злоба як побічний ефект капіталістичного суспільства – не знищені, а лише прикриті нетривким сьогоднішнім благополуччям.
Вам будет интересно - Курсовая работа: Художественная космогония в метафизической прозе Ричарда Баха (на примере произведений "Чайка по имени Джонатан Ливингстон" и "Иллюзии")
Тема є глибоко актуальною для України з точки зору як матеріальних (егоїзмом і бюрократизмом урядових чинів, трагедія міграцій, втрата коренів, краху сім’ї), так і етичних показників (благородства та величі людини, її нездоланного прагнення до кращого життя, теми гуманізму, прославлення життєвого інстинкту, який перемагає жах відчаю та страх смерті).
Об’єкт дослідження: власне роман Джона Стейнбека «Грона гніву».
Предмет дослідження: матеріальна та етична пробематика твору в історичному та біографічному контексті, соціальне звучання в сучасну автору епоху та в перспективі.
Огляд критичних джерел:
1. Стаття Оксани Ничко «Джон Стейнбек: теорія і практика експериментального роману». Концепція:Джон Стейнбек центральне місце відводить спостереженню, виступає фотографом явищ. Далі він експериментує, ставить своїх персонажів в певне середовище й розглядає, вивчає їх. Середовище і спадковість мають великий вплив на душу, натуру, особистість, моральну силу та енергію. Його персонажі вступають в драму, «хроніку відчаю», борються за виживання в аморальному і байдужому світі. Однак Стейнбек випромінює віру в людину, у ньму міцно закоренилася тверда традиція землі. Як натураліст, Стейнбек у своїх романах гротескно описує сцени безжалісності та безсердечності, але деякою мірою він відходить від натуралістичної традиції: його персонажі набувають шляхетних «пом’якшених» благородних якостей.
Похожий материал - Курсовая работа: Интерпретация свободы в понимании Довлатова
2.СтаттяФредерікаКарпентера«МислячіДжоуди» (“The Thinking Joads” by Frederic Carpenter). Концепція: вперше в історії «Грона гніву» зібрали в єдине три напрямки американської думки:
- трансцендентальна наддуша, емерсонівська віра в звичайну людину, її протестантська впевненість в своїх силах (за Р. У. Емерсоном «Природа», 1838);
- уітменівська релігія всезагальної любові, масова демократія (за У.Уітменом "LeavesofGrass");
- реалістична філософія прагматизму, акцент на ефективності дії (С. Льюіс, Т. Драйзера; ідеї Томаса Джеферсона) .