МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Коломийський інститут
Прикарпатського університету імені Василя Стефаника
КУРСОВА РОБОТА
з РПС
на тему:
”Лісовиробничий комплекс України”
Виконала:
судентка
1 курсу групи О
Гавриш У.І.
Возможно вы искали - Реферат: Лісопромисловий комплекс України
Керівник:
викл. МАЦИШИН І.Р.
КОЛОМИЯ-2001
2
ЗМІСТ
І. Вступ 3
ІІ. Лісовиробничий комплекс України 5
Похожий материал - Реферат: Машинобудівний комплекс України
1.Загальна характеристика лісового господарства 6
2.Деревообробний підкомплекс 13
3.Целюлозно–паперовий підкомплекс 14
4.Лісохімічний підкомплекс 15
ІІІ.Охорона, функції та роль лісів України 16
Очень интересно - Реферат: Соціальний комплекс України
ІV. Висновок 19
V. Використана література 20
3
І.В С Т У П
Ліс – один з основних типів рослинності, що складається з сукупності деревних, чагарникових, трав’янистих рослин. У лісі живуть також тварини і мікроорганізми, які впливають один на одного, взаємодіють між собою і навколишнім середовищем. Ліси дають цінну сировину, мають велике водоохоронне, протиерозійне, санітарно-оздоровче, природоохоронне значення, саме вони є “легенями” великих міст. Лісові ресурси України дуже обмежені.
Україна належить до європейських держав недостатньо забезпечених лісовими ресурсами. Її лісистість становить – 15,6%, а відповідний показник у Румунії – 26%, Польщі – 28%, Німеччині – 30%, Білорусі – 35%.
Вам будет интересно - Реферат: АПК України
В Україні розширюється площа лісів, які під час війни і в повоєнні роки безсистемно вирубувалися. Ліси у Лісостепу і Степу здебільшого мають природоохоронне значення і насаджуються у вигляді лісосмуг. Значної шкоди лісам України завдала катастрофа на Чорнобильській АЕС.
Основні масиви лісів зосереджені в Карпатах, на Поліссі, в горах Криму. Поширені такі цінні породи дерев, як бук, дуб, сосна, ясен, ялина, смерека.
Лісистість у різних частинах і регіонах країни не однакова. Вона значно вища від середньоукраїнської на заході і півночі, далі на південь і південний схід поступово зменшується. У Кримських горах кількість лісів збільшується. У західній і північній частинах України, вкрита лісом площа становить 20-40%, у Карпатах – близько 40%, на Поліссі – 25,7%. На півдні лісові площі невеликі (у Криму лісистість становить 10%, у Степу – 4%). У цілому переважають молоді ліси. На стиглі насадження припадає лише 15% загального запасу деревини, в тому числі в найбільш заліснених Карпатських областях – 20%.
Протягом тисячоліть діяльність людини негативно впливала на рівновагу в природі. Тепер, в умовах небувалого технічного прогресу, став великим і вплив людини на навколишнє середовище, яке все-таки залишається біологічною основою нашого життя.
Сьогодні Україна є найменш лісистою європейською державою, яка не може забезпечити власних потреб у деревині, а ліс, як основний компонент біосфери, не здатний повною мірою утримувати екологічну рівновагу.
Похожий материал - Реферат: Транспортний комлекс України
На жаль, на теперішній день спостерігається зменшення обсягів лісозаготівлі, це явище повязують з такими головними чинниками:
- руйнування чи зменшення площ, природних місць існування лісів;
- надмірна експлуатація видів, що мають промислове значення;
- забруднення навколишнього середовища внаслідок людської діяльності.