Слухач : ........................………….......................................Осадчий Ю.П.
Спеціальність, група : .............................ЗФ – 02 ( фінанси )
Керівник : ..............................................................Тисмінецька Л.О.
Результат, дата:
Реєстраційний номер, дата:
м. Черкаси 2002 р.
Возможно вы искали - Реферат: Ринок цінних паперів
Зміст.
1. Приватизація, законодавча база, стадії приватизації, класифікація об'єктів - 3
2. Торговці цінними паперами. Особливості їх діяльності та функції - 6
3. Види акцій, передбачені Законом України "Про цінні папери та фондову
біржу", їх характеристика та реквізити - 12
Похожий материал - Реферат: Рынок ценных бумаг
Список літератури.
1. Приватизація, законодавча база, стадії приватизації, класифікація об'єктів.
В останнє десятиліття XX сторіччя в Україні розпочався процес переходу до ринкової економіки, основною ланкою якого стали роздержавлення і приватизація об'єктів державної власності. Процес приватизації здійснюється з метою піднесення всіх видів виробництва, зростання науково-технічного потенціалу, соціального розвитку.
Весь процес приватизації можна умовно поділити на такі етапи:
- передприватизаційний етап (1988-1991 р.р.);
Очень интересно - Реферат: Рынок ценных бумаг
- етап індивідуальних технологій (1992-1994 р.р.);
- етап масової приватизації (1995p. - травень 1999p.);
- етап індивідуальної грошової приватизації (від середини 1999p.)
Перші програми приватизації мали ряд серйозних недоліків, оскільки включали ряд помилкових положень, запозичених із програм приватизації держав — колишніх республік СРСР:
про приватизаційні депозитні рахунки, якими було складно користуватися і роз'яснювати їхню суть населенню;
Вам будет интересно - Реферат: Рынок ценных бумаг в структуре финансового рынка
ускладнену процедуру передплати на акції, оскільки для її завершення підприємству було потрібно до 6 міс.;
тривалий процес приватизації, що потребував до 6 міс. для підготовки кожного підприємства до приватизації.
У результаті протягом 1993 — 1994pp. своїми приватизаційними депозитними рахунками скористалося не більш як 10% населення України, менш як 400 середніх і великих підприємств були приватизовані шляхом відкритого (для населення) продажу їх акцій.
З обранням улітку 1994p. Президентом України Л. Д. Кучми і призначенням Головою Фонду державного майна України (ФДМУ) Ю.І. Єханурова приватизація отримала новий імпульс після припинення мораторію на приватизацію, оголошеного Верховною Радою України в липні 1994 р
У жовтні 1994 р. Л.Д. Кучма визначив цілі приватизації. У 1995 р. зусилля було зосереджено на підготовці підприємств до роздержавлення: організовано видачу приватизаційних майнових сертифікатів громадянам України, для забезпечення продажу акцій відкритих акціонерних товариств було створено мережу центрів сертифікатних аукціонів. Цю структуру очолював Український центр сертифікатних аукціонів, якому підпорядковувалися 26 регіональних центрів сертифікатних аукціонів. Тільки через центри сертифікатних аукціонів пропонувалися до продажу акції більш як 8 тис. підприємств. За весь період сертифікатної приватизації населенням було отримано 45 722 181 приватизаційний майновий сертифікат.
Похожий материал - Реферат: Рынок ценных бумаг и биржевое дело
У 1999 р. завершилася сертифікатна приватизація, яка, на думку уряду, була єдиним засобом швидкого, широкомасштабного і глибинного реформування економіки. До того ж масова приватизація за участю працівників підприємств та інших громадян — єдиний прозорий, ефективний і швидкий спосіб передачі прав державної власності приватнику. Для цього було випущено приватизаційні майнові сертифікати — цінні папери, що використовувалися як засіб платежу у разі одержання частки державної власності. Завдяки цьому кожний громадянин України одержав право на придбання акцій одного з акціонерних товариств, створених на основі приватизованих підприємств.
Результатом масової сертифікатної приватизації стала поява значної кількості власників акцій, що створило умови для подальшої концентрації власності й формування ефективного власника за допомогою вторинного ринку цінних паперів.
Перетворення державних підприємств у приватні робить їх більш привабливими для інвесторів.
Водночас залишилося багато невирішених проблем. Так, сертифікатна приватизація і нерозвиненість національного фондового ринку не забезпечили появу ефективного власника і залучення інвестицій у розвиток виробництва. Дотепер не створено національної системи реєстрації прав власності.