Реферат: Баня и сауна

Міністерство освіти і науки України

Дніпродзержинський державний технічний університет

кафедра фізичного виховання

Р Е Ф Е Р А Т

На тему: "Природа приходить на допомогу: лазня чи сауна?"

Виконав:

А тут будет стоять ваша фамилия, имя и где вы учитесь :о)

Возможно вы искали - Реферат: Баскетбол

Дніпродзержинськ 2001
П л а н:

1. Коротка історія російської лазні.

2. Російська лазня:

a. Устрій лазні;

b. Основні принципи ширяння.

Похожий материал - Реферат: Бег

3. Фінська лазня (сауна):

a. Устрій сауни;

b. Відміна сауни від російської лазні.

4. Вплив лазні на організм.

5. Основні правила користування лазнею.


Очень интересно - Реферат: Биологические ритмы и работоспособность

Про користь лазні

Здавна відома любов російського народу до лазні. Не випадково в Росії народилася приказка: «Лазня парить, лазня править, баня усе поправить».

Не зменшилося аматорів попаритися й у наші дні.

Чим же порозумівається популярність лазні? Звичайно, не тільки любов'ю до чистоти тіла. Лазня робить могутню фізіологічну дію на весь організм. Вчені установили, що після відвідування лазні в людини помітно поліпшується кровопостачання шкіри і підшкірної клітковини, м'язів і суглобів, значно підвищується обмін речовин, підсилюється потовідділення, зростає число червоних кров'яних кульок і кількість гемоглобіну, у результаті чого організм повніше насичується киснем, заспокоюється нервова система.

Підвищене потовідділення сприяє виведенню з організму «шлаків» — кінцевих продуктів обміну речовин, нерідко токсичних для людини. Тим самим полегшується робота бруньок. Під впливом високої температури в парильні розширені шкірні капіляри переповняються кров'ю, що переміщається від внутрішніх органів, що усуває застійні явища і поліпшує кровообіг.

Вам будет интересно - Реферат: Биофизик Чижевский и его учение об аэроионах

Доброчинна дія пари на організм настільки помітно, що до ідеї парної лазні незалежно друг від друга прийшли самі різні^ цивілізації. Вона користалася популярністю й у Греції, і в Римі, і в Росії, і навіть на ізольованому від цих культурних центрів Американському материку.

Саме слово «лазня» походить від латинського «бальнеум», що означає «прогнати біль». Про користь бань писали Геродот і Аристотель, Гіппократ і Гален, Овідій і Гораций. У Горация є вірші: «Кину я м'яч і з Марсова полючи відправлюся в лазню...»

Лазні по своїй сутності поділяють на два головних види: російські і римські. Все інше — варіанти. У римських — повітря в самім жаркому приміщенні сухий, а в російській парильні неодмінно вологий — це основна різниця. Колись їх так і розділяли по назвах: «гарячі повітряні ванни» і «парні ванни».

Російська лазня популярна в багатьох країнах. Її пропагував лікар Антонио Нуньес Риберо Санчес, що довго жив у Росії; він у 1774 році випустив трактат «Про парні російські лазні, оскільки сприяють вони зміцненню, збереженню і відновленню здоров'я». Завдяки Санчесу, а за ним і багатьом іншими знавцями парильні по російському зразку стали робити в усьому світі.

Вважається, що в римській лазні скоріше відбувається обмін речовин в організмі, людина набагато більше і швидше втрачає у вазі. Зрозуміло, сухе повітря сильніше діє на шкіру. При чи подагрі ревматизмі він більш показаний, чим волога. Російська лазня діє м'якше, але теж прискорює обмін речовин, організм освіжається, як би обновляється.

Похожий материал - Реферат: Бодибилдинг

У російської лазні — всесвітня слава. І це не випадково. Вона сполучить у собі жар фінської сауни, пара камер древніх римських терм і гідротермічний вплив водою японських сэнто.

Як же самотужки побудувати росіянку баню?

Розміри будівлі рекомендується вибирати виходячи з норми: п'ять-шість квадратних метрів корисної площі на один що миється.

Вхід у будинок — через веранду (1). З роздягального приміщення (2) двері ведуть у мийну (3), де встановлюються баки гарячої і холодної води. Тут може знаходитися також пральна машина. Головне приміщення лазні — парильня (4).