Вступ. 3
Розділ 1. НАФТА - Північноамериканська зона вільної торгівлі 5
1.1 Фактори створення зони вільної торгівлі в північноамериканському регіоні 5
1.2 Передумови інтеграції в рамках НАФТА.. 10
1.3 Економічні показники північноамериканського інтеграційного угруповання 12
Возможно вы искали - Курсовая работа: Ассоциация Совет Белого моря. Оценка ее необходимости в условиях Баренцева сотрудничества
Розділ 2. Форми й особливості взаємодії країн у рамках НАФТА.. 15
2.1 США як лідер північноамериканської економічної інтеграції 15
2.2 Роль Мексики в НАФТА, асиметрія відносин з Канадою.. 18
2.3 Роль Канади в НАФТА, асиметрія відносин з Мексикою.. 21
Розділ 3. Перспективи розвитку НАФТА.. 24
Похожий материал - Дипломная работа: АТЭС и Казахстан - проблемы и перспективы развития
3.1 НАФТА і проблема створення панамериканської зони вільної торгівлі 24
3.2 Роль НАФТА у світових глобалізаційних процесах. 27
3.3 Перспектива розвитку економічних відносин України з країнами членами НАФТА.. 29
Висновок. 33
Список використаної літератури. 36
Вступ
Для сьогоднішніх міжнародних економічних відносин характерні нові кількісні і якісні характеристики. Основні форми світогосподарських зв'язків, міжнародна торгівля, рух капіталів, міграція населення і трудових ресурсів, транснаціональна діяльність, нарешті, інтеграційні процеси у світі - досягли небачених раніше масштабів. Змінилися їхнє місце і роль у розвитку сучасного суспільства.
Прикметою часу стає різке збільшення динамічності і масштабів міграції населення, трудових ресурсів, що веде до міжнародного переміщення такого важливого фактора виробництва, як праця. У цей процес залучені десятки мільйонів людей. Диверсифікувалися регіони постачальники ресурсів іммігрантів, їх якісний, кваліфікований склад. У свою чергу інтеграційний варіант розвитку полегшує пересування робочої сили, знімаючи офіційні границі і скасовуючи багато формальностей. Процеси інтеграції та глобалізації набули суспільного характеру.
Особливий інтерес до стратегічного регіоналізму виявляють Сполучені Штати Америки. Так, з 1 січня 1994 р. на території США, Канади і Мексики вступила в дію Угода про створення Північноамериканської зони вільної торгівлі (НАФТА). Як показує історичний досвід, торгово-економічні відносини між трьома країнами були і залишаються основним фактором розвитку північноамериканського господарського комплексу.
Основна мета даної роботи полягає у дослідженні особливостей функціонування Північноамериканської зони вільної торгівлі та асиметрії економічних відносин між країнами-членами угоди зокрема.
Поставлена мета обумовила необхідність вирішення ряду взаємопов’язаних завдань :
Вам будет интересно - Курсовая работа: Афганистан и Казахстан
· розглянути фактори створення зони вільної торгівлі в Північній Америці;
· дослідити передумови інтеграції в рамках НАФТА;
· вивчити форми й особливості взаємодії країн у рамках НАФТА
· розкрити перспективи розвитку НАФТА
Предметом курсової роботи є економічні відносини, що виникають в процесі функціонування Північноамериканської зони вільної торгівлі.
Похожий материал - Дипломная работа: Беднейшие страны мира: положение в 90-е годы
Об’єктом курсової роботи є Північноамериканська зона вільної торгівлі (НАФТА).
Курсова робота складається із трьох розділів, в яких послідовно досліджується поставлена проблема.
Розділ 1. НАФТА - Північноамериканська зона вільної торгівлі
1.1 Фактори створення зони вільної торгівлі в північноамериканському регіоні
Самим розвинутим інтеграційним угрупуванням на американському континенті є Північноамериканська зона вільної торгівлі (“North American Free Trade Area” – НАФТА), утворена в січні 1994 року США, Канадою і Мексикою. НАФТА є в даний час найбільшою в світі регіональною зоною вільної торгівлі, з населенням в 406 млн. чол. і сукупним валовим продуктом у розмірі 10,3 трильйона доларів. Угода про Північноамериканську зону вільної торгівлі містить комплекс домовленостей, що розповсюджуються крім торгівлі на сферу послуг і інвестицій, і вперше об'єднує промислово розвинуті держави і країну, що розвивається.
Створення зони вільно торгівлі в північноамериканському регіоні було обумовлено рядом чинників: по-перше, географічною близькістю країн-учасниць і елементами взаємодоповнювання структур національних економік; по-друге, тісними торговими зв'язками між ними і виробничою кооперацією, що розширяється; по-третє, мережею підконтрольних підприємств американських ТНК в Канаді та Мексиці і Канадських ТНК в США і, нарешті, посиленням позицій ЄС, Японії і нових індустріальних країн на світовому ринку [17, c.53].