Курсовая работа: Проведення уроків

Урок №1

22.11., 6-В

Тема : Ступені порівняння якісних прикметників.

Мета : розширити та поглибити знання учнів про ступені порівняння якісних прикметників, навчити утворювати форми вищого и найвищого ступенів порівняння прикметників

Тип уроку : пояснення нового матеріалу.

Возможно вы искали - Учебное пособие: Проведення уроків історії Україні в 11 класі

Обладнання : підручник.

Хід уроку.

I Мотивація навчання учнів

1) організаційний момент (перевірка готовності учнів до уроку)

2) повідомлення теми та мети уроку.

II Перевірка д/з

Похожий материал - Учебное пособие: Проведення уроку історії по темі "Київська Русь за наступників Ярослава. Володимир Мономах"

III Актуалізація опорних знань.

1) Які є групи прикметників за знанням? (якісні ознаки, що здатні виявлятися різною мірою: смаку, зору, нюху, дотику. Світлий, гучний, солодкий)

(відносні - ознаки властивості відносно предмета, явища, місця, часу, числа, дії. (скляний, осінній, дощовий, науковий).

(присвійні - належать предметам якість істоті (комусь) Лесин, Надіїн, сестрин.

IV Пояснення нового матеріалу.

Очень интересно - Изложение: Програма гуртка журналістики

Слово вчителя.

Взагалі якісні прикметники мають ступені порівняння. Якісні прикметники виражають різну міру ознаки. Вини утворюють форми ступенів порівняння: вищого та найвищого .

Вищий показує, що в одному предметі ознака виявляється більшою (меншою) мірою, ніж в іншому: тихий - тихіший, легкий - легший.

Найвищий ступінь показує, що в якомусь предметі ознака виявляється найбільшою (або найменшою) мірою порівняно з іншими предметами: найтихіший, найлегший.

Вищий, найвищий ступені порівнянь прикметників мають 2 форми: просту і складену (табл. 150 ст.)

Вам будет интересно - Учебное пособие: Програма психологічної підготовки майбутніх вчителів

При творені форм вищого ступеня в основах окремих прикметників відбуваються зміни:

1. Випадають -к, - ок, - ек: легкий - легший, далекий - дальший.

2. Перед -ш відбуваються чергування, а суфіксальний звук [ш] змінюється на [ч]:

[г] - [ж]дорогий - дорожчий.

з - ж - вузький - вужчий.

Похожий материал - Контрольная работа: Программа воспитания и обучения в детском саду

с - на високий - вищий.

3. Суфіксальний не чергується з[ч] перед коренем із ж - дужий - дужчий.

Вищий

Найвищий