Реферат: Восточный гороскоп

МІЖНАРОДНИЙ УНІВЕРСИТЕТ РЕГІ

імені академіка СТЕПАНА ДЕМ”ЯНЧУКА

ФАКУЛЬТЕТ ЗДОРОВ”Я, ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ

Кафедра фізичної реабілітації

Контрольна робота

з навчальної дисципліни

“Нетрадиційні методи оздоровлення”

Тема: “Китайський гороскоп”

Виконала студентка

2-го курсу (ФР – 11)

Перевірив канд. мед. наук,

доцент

Рівне – 2003

“КИТАЙСЬКИЙ ГОРОСКОП”

В епоху Середнього царства (2052-1786 р. до н.е.) були розроблені діагональні календарі (декани). Декани - це зоряний годинник, що служив для визначення часу по зірках (зрозуміло, головним чином уночі). Такі діагональні календарі виявлені в пірамідах: той хто йшов в інший світ повинен був мати для своєї подорожі все необхідне, у тому числі і зоряні годинник.

Згодом декани із системи зірок, що служать для визначення часу вночі, перекочували в астрологічну літературу, де вони виступали в новій формі і новій ролі - богів, що визначали долю людей. Єгиптяни вплинули на становлення астрономії, про що є багато свідчень античних авторів.

Возможно вы искали - Реферат: Знак зодиака Скорпион

Але ще більший розвиток, ніж у Древньому Єгипті, астрологія одержала у Вавилоні й Ассирії. Так, у Месопотамії на початку III тис. до н.е. був прийнятий місячний календар. А вже через тисячу років місячно-сонячний календар. До місячного року (12 місяців, 354 дня) час від часу додавався додатковий “високосний” місяць, щоб зрівнятися із сонячним роком (365,24 доби). У цей час було відоме, що 8 сонячних років приблизно рівні 90 місяцям; або 19 сонячних років рівні 235 місяцям. Досить точно розраховувалися місячні ефемериди, що дозволяло вавілонським астрономам пророкувати місячні затьмарення. На Древньому Сході розвиток астрономічних знань найтіснішим образом перепліталося з цілями і задачами астрології. Очевидно, у середині VIII в. до н.е. почалося систематичне спостереження затьмарень. І вже в наступному, VII столітті, древньовавілонські астрономи навчилися пророкувати місячні затьмарення.

Древнім хліборобам було необхідно правильно визначати терміни початку і кінця польових робіт, тому рано виникло календарне числення часу. По календарі, створеному шан-інцями, рахунок часу вівся по 60-денному циклі, а рік складався з 13 місяців, що визначалися по повнолуннях. Пізніше був створений сонячно-місячний календар. Перевірка дат здійснювалася за допомогою спостережень за тінню бамбукової тичини. Практичним цілям служили і спостереження за світилами, що заклало основу розвитку астрономічних знань. Якщо господарство, що привласнює, цілком могло обходитися місячним календарем, то виробляюче господарство вимагало більш точних знань часу протікання сільськогосподарських робіт (особливо часу посіву і збору врожаю), що могли базуватися лише на сонячному календарі, на сонячних циклах (річному, добовому, сезонному). Відомо, що 12 місячних місяців складають місячний рік у 354,36 сонячної доби, що відрізняється від сонячного приблизно на 11 діб. Процес історичного переходу від місячного календаря до сонячного був досить тривалим. Важливою умовою переходу від місячного до сонячного календаря було відділення спостережень за інтервалами часу від їхньої прив'язки до біологічного (зв'язаним з людиною і домашніми тваринами) ритмам і виділення деяких позабіологічних природних “систем відліку” для виміру інтервалів часу. У такій якості виступали, наприклад, точки сходу Сонця в день літнього сонцестояння і заходу в день зимового сонцестояння, спостереження за зоряною групою Плеяд у сузір'ї Тельця, що дозволяли коректувати сонячне і місячне літочислення. Результати подібного роду спостережень повинні були якимсь образом фіксуватися для того, щоб ними можна було користуватися неодноразово. Інакше кажучи, з'являється потреба в створенні споруджень, що дозволяють фіксувати результати основних астрономічних спостережень за Сонцем, Місяцем, зіркам небом.

Традиції астрономічних спостережень одержують свій подальший розвиток у перших цивілізаціях Сходу.

Східна астрологія заснована на 12-літньому циклі, у якому щороку символізують визначені тварини. Це миша (пацюк), віл (бик, буйвіл, корова), тигр, кролик (заєць, кіт), дракон, змія, кінь, коза (вівця), мавпа, півень, собака, кабан (свиня). Відповідно до переказу, коли Будда покликав до себе усіх тварин, обіцяючи нагороду першим дванадцяти, вони прийшли до нього саме в такому порядку. А в нагороду одержали право раз у дванадцять років володіти часом і долями людськими.

У східній астрології панують п'ять специфічних принципів: Місячний рік (виявляє 12 архетипів людини), час року (5 специфічних типів душі людини, зв'язано з часом народження і відповідає однієї з п'яти стихій: “дерево”, “вогонь”, “земля”, “вода” і “метал”), подвійний тиждень, день і година. Останні три визначають особистість конкретної людини, його щиросердечні якості.

Похожий материал - Реферат: Гороскоп дерев

Китайський гороскоп описує головним чином не події, а взаємини між людьми. З погляду китайського світогляду, саме взаємини між людьми і визначають події, що з нами відбуваються. І справді, уміння правильне вибудувати відносини зі своїм найближчим оточенням гарантує тобі успіх, фінансове благополуччя, кар'єру, гармонію в родині. Найчастіше це виявляється важливіше, ніж вибір правильного поводження.

Східний (місячний) гороскоп - це не тільки гороскоп, але і своєрідний літопис - красива легенда, що створювалася з 2637 р. до н.е. до 61р. н.е. У ній говориться, що Будда перед відходом із Землі скликав до себе усіх тварин. Однак проститися з Буддою прийшли лише 12 з них. Розстаючись з ними, Будда вручив кожному по одному році правління. Роки були подаровані саме в такому порядку, у якому тварини прибігли до Будди, про що йшлось трохи вище.

12 міфологічних тварин являють собою, відповідно до східної космогонічної теорії, 12 космічних впливів, що діють у Рік Народження людини, що формують його характер і багато в чому визначальних його долю і можливі події.

Китайський гороскоп базується на ритмах Юпітера і Місяця. Саме тому він описує головним чином не події, а взаємини між людьми. Відповідно, пропоновані Вам прогнози містять в основному практичні рекомендації з вибору союзників і застереження у відношенні Ваших недругів. Утім, з погляду китайського світогляду, саме взаємовідносини між людьми і визначають події, що з нами відбуваються. Справді, уміння правильно вибудувати відносини зі своїм найближчим оточенням гарантує Ваш успіх, фінансове благополуччя, кар'єру, гармонію в родині.

Повний китайський цикл продовжується 60 років і складається з 5 малих циклів по 12 років кожний. Цей ритм досить тривалий, тому "працюють" тільки прогнози, складені на тривалий термін - не менше місяця. Початок кожного малого циклу - не постійна дата. Якщо Ви не упевнені у Вашому знаку, потрібно скористуватися місячним календарем.

Очень интересно - Реферат: Млечный путь

Рік водяної кози (з 4 лютого 2003 по 3 лютого 2004)

Яка вона, коза? Неординарна. Найчастіше люб'язна, елегантна й артистична. Іноді улеслива і підлеслива.

Дуже часто - людина світу мистецтв, наділена смаком і художніми здібностями. У той же час не виключені і ділові здібності, сильне честолюбство і реальний погляд на речі.

Слабості - нестійкість, песимізм, внутрішня меланхолія, непевність, сором'язливість і нерішучість. Кози часто незадоволені своєю долею, нерідко приводять навколишніх у розпач капризами, а іноді й істериками.

Багато чого залежить від духовного рівня Кози. Якщо він високий, вона контролює свої вчинки, може займатися медитацією, міркувати і навіть філософствувати.

Далеко не завжди досягає високого матеріального і соціального стану - їй не вистачає завзятості і витривалості.

Почуття особистої волі, незалежності, самостійності розвиті слабко. Пристосовується. Нерідко жіночна і зніжена. У цьому її мудрість і чарівність. На гарному лузі спокійна і слухняна, а на поганому - скаржиться і доходить до істерики, а то і просто збігає. Коза з задоволенням підкоряється заможному спонсору – меценату або власним батькам - якщо вони досить забезпечені.

Не варто займатися Козі комерцією. Це не її стихія. Лише одна Коза домоглася в цьому успіху - та й то її кликали Коза Ностра.

Рік Кози сприятливий для людей мистецтва, особливо для артистів комедійного жанру. Утім, у нашій батьківщині усім їм - професіоналам і аматорам - і так роздолля.

Загальна характеристика 2003 року. 2003 рік - рік Водяной кози. Вона є символом терпіння, гнучкості і компромісу.

Для суспільства.

Це буде гарний рік для перебування мирних і розумних шляхів розвитку. Рік дипломатії й улагоджування неминучих міжнародних конфліктів. Великої війни не буде.

Це рік сильної стихії Землі і слабкої стихії Води (Вода тут - лише крапелька ранкової роси). Тому можна екати сухої погоди, пожеж, землетрусів, зсувів і т.д. Багато подій буде зв'язано з пустелями. Можливі проблеми із сільським господарством.

Міжнародна економіка буде поліпшуватися і стабілізуватися.